Tel: 0312 386 38 88           E-mail:info@asfed.org.tr

ASANSÖR KENDİ İSMİ İLE ANILAN OKULLARINA KAVUŞUYOR

Asansör sistemleri  bölümleri için ASFED Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Asansör Sanayicileri Federasyonu ASFED uzun süredir üzerinde çalıştığı Meslek ve Teknik Liselerinde Asansör Bölümleri  açılması için yürüttüğü çalışmalarda önemli bir aşama kaydederek  Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile 28 Mart 2018 Çarşamba günü bir eğitim protokolü imzaladı.

ASFED Eğitim Komitesi tarafından yürütülen çalışmalarla belirlenen pilot okullarda 2018-2019 eğitim yılında devreye girecek bir müfredat ile Elektrik-Elektronik alanlarının altında Asansör Sistemleri  Dalı açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan bu protokol sayesinde şimdiye kadar Elektromekanik Taşıyıcılar Bölümü adı altında değerlendirilen asansör bölümü ilk defa kendi ismi ile anılarak Asansör Sistemleri  Bölümü şeklinde adlandırılacak.Asansörün kendi ismi ile anılan bölümlerine kavuşması sektörümüz açısından bir ilki olması sebebiyle ayrıca önem taşıyor.

Yapılan görüşmelerin ardından imza törenine geçen ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf ATİK ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY ile görüş alışverişinde bulundular. İmzaların atılmasının ardından Genel Müdür Osman Nuri GÜLAY asansör sektörünün önemine değindi.Gülay “ Asansör sektörü bizim için çok önemli. Hergün asansöre biniyoruz dolayısıyla bu sektör insan yaşantımızın bizatihi içinde. Onun için bu dalda öğrencileri beraber yetiştirmeliyiz.ASFED olarak çok doğru düşünmüşsünüz, bize gelmişsiniz ve yapılan çalışmalar neticesinde bugün protokol aşamasına geldik. Bu konuda Bakanlığımızın kapıları asansör sektörüne sonuna kadar açık.Çocuklarımızın meslek ahlakına sahip olması lazım.Örnek atölyeler kuralım, öğretmenlerimiz sektörde eğitim alsın, yetişsinler, buradan mezun olan öğrencileri de istihdam edelim” dedi.

Atılan imzaların ardından Genel Müdüre ASFED adına bir plaket sunan Yusuf ATİK ise şunları söyledi.”Biz Asansör Sanayicileri Federasyonu olarak sektörümüzün geleceğini eğitime yatırım yapmakta görüyoruz. Bugün burada bu imzalar ile Türk Asansör Sanayisinin geleceğine imza atıyoruz.Bu bölümlerde okuyacak çocuklarımıza her zaman fabrikalarımızın imalathanelerimizin yada montaj bakım servislerimizin kapısı daima açık olacak.Sektörümüzün yetişmiş ara eleman ihtiyacı her zaman var, dolayısıyla yetişecek bu gençlerin iş garantisi bizleriz.

Adres

Abdülkadir Geylani Cad. 1240 Sk. Fatih İş Hanı No:2/1 Ostim / ANKARA

Tel: 0312 386 38 88

Fax: 0312 386 34 44

E-mail: info@asfed.org.tr