Tel: 0312 386 38 88           E-mail:info@asfed.org.tr

ASFED, “Dernek Yöneticiliği ve Dernekler Mevzuatı” Eğitimi Düzenledi

 Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 11 Nisan Cumartesi Günü ASFED Eğitim Salonu’nda “Dernek Yöneticiliği ve Dernekler Mevzuatı” konu başlıklı bir eğitim semineri düzenledi. Eğitime Türkiye’nin değişik illerinde faaliyet gösteren dernek başkanları katılarak, Dernekçilik Eğitimi aldılar.

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), bünyesinde yer alan derneklerin yönetim kurulu üyelerini ve başkanlarını ASFED Genel Merkezi’ne davet ederek bir eğitim semineri düzenledi. 11 Nisan Cumartesi Günü ASFED Eğitim Salonu’nda “Dernek Yöneticiliği ve Dernekler Mevzuatı” başlığı altında gerçekleştirilen eğitime katılım yoğun oldu. Seminerin eğitmenliğini Ankara il Dernekler Müdürlüğü’nden Kamer Kılıç ve Haluk Teber üstlenirken, eğitimde; dernekçilik mevzuatı, dernek faaliyetleri nasıl yapılmalı ve derneklerin önemi konuları anlatıldı.

Seminerin açılışında bir konuşma yapan ASFED Başkanı Yusuf Atik katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, ASFED olarak 2015 yılı içerisinde çok sayıda eğitim programı düzenleyeceklerini söyledi. ASFED üyesi il derneklerinden çok sayıda eğitim talebi aldıklarını hatırlatan Atik, 2015 yılının bir eğitim yılı olacağını ve gerek derneklerin gerekse sektör aktörlerinin yaşadıkları tüm problemleri düzenleyecekleri eğitimler ile çözmeye çalışacaklarını ifade etti.

 Seminer, Ankara il Dernekler Müdürlüğü’nden eğitime katılan Kamer Kılıç ve Haluk Teber’in sunumları ile devam etti. Sunumların ardından soru cevap bölümü ile sektör temsilcileri derneklerinde yaşadıkları sorunları seminer eğitmenleri ile paylaştılar. Soru cevap bölümünün ardından ise program sona erdi.

 -Derneklerin sorunları dinlendi

 Eğitimin ardından ASFED, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen üyeleri ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. “Derneklerin Sektörel Sorunları” konulu toplantıda ASFED’e bağlı üye dernek temsilcilerinin sorunları dinlendi. Toplantıya katılan üyeler bölgelerinde yaşadıkları sorunları dile getirirken bu konuda çözüm önerileri tartışılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 Toplantının sonunda da bir konuşma yapan ASFED Başkanı Yusuf Atik, ASFED olarak tüm bağlı derneklerin sorunlarını önemsediklerini, derneklerin güçlü olması ile ASFED’in daha da güçlü olacağını, bu nedenle de bu tarz eğitim ve toplantıların artarak devam edeceğini söyledi. ASFED’in sektörde birlik ve beraberliğe büyük önem verdiğini hatırlatan Atik, yaptıkları çalışmaların kısa sürede meyvelerini vermeye başladığını ve sektör lehine yaşanan gelişmeleri ileriki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti.

Adres

Abdülkadir Geylani Cad. 1240 Sk. Fatih İş Hanı No:2/1 Ostim / ANKARA

Tel: 0312 386 38 88

Fax: 0312 386 34 44

E-mail: info@asfed.org.tr