Tel: 0312 386 38 88           E-mail:info@asfed.org.tr

ASFED, 2014 Yılını Değerlendirerek 2015’in Yol Haritasını Çizdi

  Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) düzenlediği aylık olağan toplantısında geride bıraktığımız 2014 yılını değerlendirerek, 2015 yılı için yol haritasını belirledi.

 Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu Üyeleri, 21 Şubat 2015 tarihinde Ankara Sanayi Odası (ASO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği olağan aylık toplantısıyla bir araya geldiler. Toplantıya ASFED üyesi derneklerin Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar. Toplantıda ASFED’in 2014 yılı masaya yatırılırken, 2015 yılı yol haritası belirlendi.

ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik toplantının başında yaptığı açılış konuşmasında 2014 yılında ASFED tarafından gerçekleştirilen programları anlattı. 2015 yılında daha aktif ve gayretli çalışmaları gerektiğini kaydeden Atik, özellikle üye derneklerin bölgelerinde asansör sektörüne faydalı olacak çalışmalar planlamalarını istedi. Sektörde eğitimin önemine değinen Atik; “Dernekler ve Federasyon olarak 2015 yılında bir dizi eğitimi Türkiye genelinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. 2015 yılı eğitime ağırlık verdiğimiz bir yıl olacak. ASFED olarak eğitim konusu ile ilgili planlamalarımızı yaptık. Derneklerimizden de kendi programlarını yaparak bizlerden destek talep etmelerini istiyoruz. Eğitim faaliyetlerimiz ülke genelinde aralıklar ile devam edecek. Derneklerimizden bizleri tetikleyecek ve aktif kılacak taleplerde bulunmalarını istiyoruz. Biz, ASFED olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Dernek Başkanlarımızdan bölgelerinde tespit ettikleri eksiklikleri ve sorunları bizimle paylaşmalarını istiyoruz. Bu şekilde sorunlardan haberdar olacak ve çözüm üretebileceğiz.

 2014 yılında resmi kurumlar ile bir dizi görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerimiz 2015 yılında da artarak devam edecek. ASFED olarak sektörde hem daha güçlü hem de daha bilinir bir yapıyla hareket etmek istiyoruz. Biz, Türkiye’de asansör sektörünün en büyük meslek örgütüyüz. Türkiye’de asansör ile ilgili ne varsa haberdar olmak ve katkı sağlamak zorundayız. Bu yöndeki çalışmalarımız da artarak devam ediyor. Görüşmelerimizde özellikle yerli üretime daha çok destek olunmasını ve sanayicilerimizin güçlendirilmesini talep ediyoruz. Bu konuda bir takım gelişmeler kat ettik. Önümüzdeki günlerde de bunları sizler ile paylaşacağım” şeklinde konuştu.

 Daha sonra ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri 2015 yılında yapılması gerekenleri birlikte istişare ederek paylaştılar. Karşılıklı görüş alışverişinin ardından toplantı sona erdi.

 

Adres

Abdülkadir Geylani Cad. 1240 Sk. Fatih İş Hanı No:2/1 Ostim / ANKARA

Tel: 0312 386 38 88

Fax: 0312 386 34 44

E-mail: info@asfed.org.tr