Tel: 0312 386 38 88           E-mail:info@asfed.org.tr

ASFED, 2016 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 28 Ocak 2017 Cumartesi Günü Ankara Crowne Plaza Hotels ‘de düzenlediği toplantısında, geride kalan 2016 yılını değerlendirerek, 2017 yılı faaliyet planını görüştü.

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 28 Ocak 2017 Cumartesi Günü Ankara Crowne Plaza Hotels‘de düzenlediği toplantısında, geride kalan 2016 yılını değerlendirerek, 2017 yılı faaliyet planını görüştü. Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek geride kalan 2016 yılını değerlendirdi. 2017 yılı faaliyet planının görüşüldüğü toplantı, 28 Ocak 2017 Cumartesi Günü Ankara Crowne Plaza Hotels ‘de düzenlendi. Toplantıda; EN-81-20 standardı seminerleri, Mesleki Yeterlilik Sınavı Öncesi verilen eğitimler, ASFED Genel Kurulu, 2016 yılının değerlendirilmesinin yapılması ve 2017 yılının yol haritasının çizilmesi gibi ana başlıklar masaya yatırıldı.

ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, toplantıda yaptığı konuşmada, ASFED’in yeteri kadar faaliyet yapmadığı gibi bir izlenim olduğunu aktararak, “Sektörümüzde çok fazla sorun var. Ve bu sorunlara çözüm üretebilmek adına çok çalışıyoruz.” dedi. Sektörün en büyük sorunu olan eğitim alanında

ASFED’e bağlı dernekler ile birlikte 6 ilde toplamda 26 eğitim verdiklerini Atik, 2017 yılında da EN-81-20 standardı ile ilgili eğitim seminerleri düzenleyeceklerini ifade etti. Mesleki Yeterlilik Sınavı Öncesi verilen eğitimlerin de devam edeceğini söleyen Atik, montaj ve bakım ile ilgili sektörden gelen talepler

doğrultusunda bir dizi eğitim planladıklarını aktardı. Başkan Atik; “ Federasyonumuz kurulduğu günden itibaren ciddi işler yaptı ve yapmaya da devam edecek. Federasyonumuz her şeyden önemlisi artık Bakanlıklar ve ilgili resmi kurumlarca tanınıyor ve sektörle ilgili bir konuda akla gelen ilk meslek örgütü oldu. Bugün itibari ile ASFED’e üye 12 il dernek var. Üye dernek sayımız her geçen gün artmakta. Sektörel konularda faaliyet yürüten derneklerde katılım oldukça önemli. Derneklerimiz üye sayıları veya üyelerinin destekleri kadar güçlüdürler. Bu nedenle sektör aktörlerimizin derneklerine ve dolayısıyla federasyonlarına destek olmaları ve desteklerini arttırmaları gerekmektedir.

ASTEK toplantılarını çok önemsiyoruz

Toplantıda söz alan TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan, sektörün tümsorunlarının tartışıldığı Asansör Teknik Komitesi (ASTEK) toplantılarını çok önemsediklerini anlatarak, burada sektör adına daha çok söz sahibi olunması gerektiğinin altını çizdi. Sahada çalışan veya sektörün nabzını tutan kişilerin ASTEK’te

daha aktif rol almalarının reel sektörün ve sorunlarının daha iyi anlatılabilmesi için önemli olduğunu kaydeden Gökhan, “ASFED olarak da ASTEK’te daha etkin olunması gerekir.”dedi. TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan ayrıca Asansör Okulu konusundaki çalışmalarını da anlattı. TASİAD’ın, Asansör Okulu konusunda imza aşamasına geldiğini ve önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir organizasyon ile imzaların atılacağını kaydeden Gökhan, TASİAD olarak Türkiye’nin ilk tematik okulunun yapımına başlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

ASFED olarak ASTEK’te daha aktif olacağız

TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan’ın, ‘ASFED olarak da ASTEK’te daha etkin olunması gerekir.’ şeklindeki önerisinin ardından tekrar söz alan ASFED Başkanı Yusuf Atik, ASTEK’in önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalara daha fazla vakit ayrılacağını belirterek, “Asansör Teknik Komitesi’nde daha

önce ASFED iki üye ile temsil ediliyordu. Sektörün en üst çatısı olan ASFED’in daha fazla üye ile daha geniş katılımlı olarak komitede yer alması gerekliliği konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar başarıya ulaşmış olup, ASFED’in, ASTEK’te sahip olduğu üye sayısının ikiden üçe çıkarılmasına karar verilmiştir. ASTEK’in ilk toplantısına da ASFED olarak sponsor olduk. Sektörü ilgilendiren her konuda temsil ettiğimiz sektörümüzün sorunlarının çözümü ve gelişmesi adına; ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım canla başla çalışıyoruz.” diye konuştu.

Üye sayımız artıyor, Eskişehir derneği de üye oldu

ASFED Başkanı Yusuf Atik, 2017 yılında üye dernek sayılarını; Alanya, İzmir, Kırıkkale ve Adana illerinin de ASFED’e katılımı ile 16’ya çıkaracaklarını ve yollarına daha büyük bir temsil gücü

ile devam edeceklerini belirtti. ASFED olarak daha kapsayıcı ve daha katılımcı olmayı hedeflediklerini söyleyen Atik; “Bugün Eskişehir’de kurulu derneğimiz gerekli çalışmaları tamamlayarak aramıza katıldı. Tüm dernekleri çatımız altında toplamayı hedefliyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Üye sayımız da artacak

ASFED’in daha katılımcı ve daha üretken olması adına Yönetim Kurulu Üye sayılarının da 2017 yılında düzenlenecek Genel Kurul ile arttırılmasının hedeflendiğini kaydeden Yusuf Atik, 2017 yılı Mayıs ayı gibi düşünülen Genel Kurul’dan daha güçlü bir ASFED ile yollarına devam etmeyi dilediklerini sözlerine ekledi.

Sektörel sorunların tartışıldığı diğer bölümlerde de karşılıklı görüş alışverişinin bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

Adres

Abdülkadir Geylani Cad. 1240 Sk. Fatih İş Hanı No:2/1 Ostim / ANKARA

Tel: 0312 386 38 88

Fax: 0312 386 34 44

E-mail: info@asfed.org.tr