Tel: 0312 386 38 88           E-mail:info@asfed.org.tr

ASFED, İSTANBUL’DA GÜNDEM TOPLANTISI DÜZENLEDİ

  Asansör Sanayicileri Federasyonu  (ASFED), ,  Yönetim Kurulu Üyelerini  23 Eylül 2016 Cuma Günü  İstanbul’da TASİAD’ın ev sahipliğinde  bir araya getirerek, gündeme  ilişkin konuları değerlendirdi.  Toplantıda Federasyon Yönetim  Kurulu Üyeleri; “Mesleki Yeterlilik  Sınavı Öncesi Verilecek Olan  Eğitimler”, “EN-81- 20 standardı  hakkında eğitim organizasyonu  yapılması”, “22-25 Mart  2017 tarihlerinde CNR EXPO  da düzenlenecek olan Asansör  Fuarı” gibi konuları ele alırken,  toplantının sonunda Bilim, Sanayi  ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul  İl Müdürlüğü’nden Şevki  Şarlıoğlu’da PGD konularında bir  sunum gerçekleştirerek Federasyon  yetkililerine bilgi verdi.

  Toplantı sonunda ASFED tarafından  yayınlanan toplantı sonuç  tutanağında ise toplantı ile ilgili şu  bilgilere yer verildi:

  “Toplantıda gündem sırasına göre  aşağıdaki konular görüşülmüş ve  değerlendirmelerde bulunulmuştur.

  -Mesleki Yeterlilik Sınavı öncesi  verilecek olan eğitimler

  Bu konuda toplantıya katılan ve  söz konusu eğitimleri GENSİS  fi rması adına verecek olan İbrahim  Özçakır eğitimlerin içeriği,  eğitimin amacı, süresi, müfredatı,  katılımcı grupların oluşturulması  gibi konularda açıklamalarda  bulunmuştur.

   Yapılan değerlendirmeler neticesinde;  eğitim programının  Federasyon tarafından yapılması,  eğitimcinin eğitim ve yol ücretinin  Federasyon tarafından karşılanması,  eğitimin organizasyon masrafl  arının katılımcılardan alınacakolan sabit bir ücret ile karşılanması,  ayrıca eğitime katılanlara bir  katılım sertifi kası verilmesi uygun  görülmüştür.

  -TSE EN-81-20 Standardı hakkında  eğitim organizasyonu yapılması

  TSE EN-81-20 Standardı hakkında  eğitim organizasyonu düzenlenmesinin  uygun olacağı değerlendirilerek,  eğitimin verilmesi amacıyla  Federasyon tarafından gerekli  görüşmelerin gerçekleştirilmesi,  eğitimcinin, eğitim takvimin belirlenmesi,  eğitimci ücretinin Federasyon  tarafından karşılanması,  ancak organizasyonların Dernekler  tarafından yapılması kararlaştırılmıştır.

  -Komiteler

  Toplantıda; teknik, finans ve  eğitim konularında faaliyet yürüten  veya kurulması planlanan komiteler  hakkında görüş alışverişinde  bulunulmuştur. Mevutta faaliyet  gösteren ASFED Teknik Komitesinin  çalışmaları hakkında bilgi  verilmiş, ASFED bünyesinde Eğitim  Komitesinin kurularak faaliyet  planının hazırlanmasına, Finans  Komitesinde ise ASFED’e bağlı  tüm dernek başkanlarının görevlendirilmesine  karar verilmiştir.  Ayrıca komitelerde görev alması  istenen üyelerin ASFED’e yazı ile  bildirilmesi kararlaştırılmıştır.

  -22-25 Mart 2017 tarihlerinde  CNR Expo da düzenlenecek olan  fuar organizasyonu

  CNR Expo’da düzenlenecek olan  fuar organizasyonu ile ilgili olarak  toplantıya katılan CNR Fuarcılık  yetkilileri tarafından fuar konusunda  bugüne kadar yapılan çalışmalar  ve bundan sonra yapılacak  çalışmalar hakkında bir bilgilendirme  yapılmıştır. Yapılan bilgilendirmede  fuar doluluk oranın yüzde  90’lar seviyesinde olduğu, bu  nedenle ilave stant alanı açılması  çalışmalarının sürdürüldüğü belirtilmiştir.

  Toplantıya katılan Bilim Sanayi  ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl  Müdürlüğü PGD Şube Müdürü  Şevki Şarlıoğlu piyasa gözetimi  ve denetimi hakkında genel bir  bilgilendirme yapmış, toplantıya  katılanlarla karşılıklı görüş alışverişinde  bulunulmuştur.”

Adres

Abdülkadir Geylani Cad. 1240 Sk. Fatih İş Hanı No:2/1 Ostim / ANKARA

Tel: 0312 386 38 88

Fax: 0312 386 34 44

E-mail: info@asfed.org.tr