Tel: 0312 386 38 88           E-mail:info@asfed.org.tr

ASFED, TOKİ Başkanı ile yerli malı kullanımını konuştu

  ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeleri, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile birlikte TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette ASFED’in hazırladığı ve sektörün genel sorunların yer aldığı dosya Karabel’e sunularak sohbet edildi.

ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO Meslek Komitesi Üyelerinden; Gürhan Cihaner ve Turgay Turan’dan oluşan bir heyet, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Türk asansör sektöründe yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı.

 ASFED Başkanı Yusuf Atik, Türk asansör sektörünün geldiği noktayı özetlerken, AB Standartlarının Türkiye’de kabul edilmesinin ardından gerek üretimde gerekse hizmet alanında Türkiye’de asansör sektörünün önemli bir ilerleme kaydettiğini vurguladı. Son yıllarda yurtdışında da önemli işbirliktelikleri kurduklarını ve dünya genelinde Türk asansör sektörünün belirli bir seviyeye gelerek tercih edilirliğinin arttığına değinen Atik, Türkiye’de de özellikle TOKİ ve resmi kurum ihalelerinde Türk markalarının tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

 ASO Başkanı Nurettin Özdebir ise, Türkiye’nin önümüzdeki 5, 10 ve 25 yıllık kalkınma planı içerisinde özellikle yerli malı kullanımı konusunda gerekli çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğini kaydederken, Türk sanayicileri olarak artık dünya genelinde saygı gördüklerini, bu saygıyı da elde ettikleri kaliteli ve teknolojik altya- pıya sahip üretimle elde etiklerini ifade etti. Türk sanayicisine öncelikle kendi ülkesinin destek vermesi gerektiğini hatırlatan Özdebir, “Öncelikle kendi ülkemizde ürünlerimizin ve markalarımızın kullanımını yaygınlaştırmalı, tüketicileri bu yönde teşvik etmeliyiz. Bu nedenle resmi daireler başta olmak üzere yerli malı kullanımı konusunda gerekli hasiyeti göstermeli. Bu şekilde elde edeceğimiz güç ile daha iyi ve büyük markalar ile yolumuza devam edebiliriz.” dedi.

 TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yerli malı kullanımı konusunda kendilerinin de gerekli hassasiyeti taşıdıklarını, ilerleyen dönemde yerli malı kullanımı oranının artarak devam edeceğini söyledi. ASFED tarafından hazırlanan dosyayı da inceleyen Karabel, yaşanan sorunlara ilişkin gerekli çalışmaların kendileri tarafından da yürütüleceğini ifade etti.

Adres

Abdülkadir Geylani Cad. 1240 Sk. Fatih İş Hanı No:2/1 Ostim / ANKARA

Tel: 0312 386 38 88

Fax: 0312 386 34 44

E-mail: info@asfed.org.tr