Yönetim Kurulu Toplantısı
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkan Vekili ve Ankara Samsun Sanayici, İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz ihtiyaç doğrultusunda Ankara’da yeni bir federasyonun kurulacağını açıkladı.
ANKARA’DA YENİ FEDERASYON KURULUYOR .
SAMKON Başkan Vekili, ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz ihtiyaç doğrultusunda Ankara’da ASFED (Ankara Samsun Federasyonu) ismi ile yeni bir federasyon kurulacağını açıkladı.
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkan Vekili ve Ankara Samsun Sanayici, İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ASİYAD) Başkanı Osman Yılmaz ihtiyaç doğrultusunda Ankara’da yeni bir federasyonun kurulacağını açıkladı. Dernek başkanları, iş insanları ve bürokratlarıyla uzun istişareler sonucunda böyle bir karar aldığını belirten Yılmaz, beklentileri karşılayacak büyük ve güçlü bir federasyon kurulacağının altını çizdi. Yılmaz, yeni federasyonla beraber Samsun gençliğinin Ankara’da güçlü bir yapılanma içerisine girerek tüm Türkiye’de ses getireceğini ifade etti. Ayrıca, kadınların da federasyonda çok aktif rol alacağını söyleyen Yılmaz, federasyonun kadın kollarının güçlü bir ekipten oluşacağını ekledi. Bunun yanında, Samsunun değerli toplum önderlerinin de yer alacağı federasyonda, ülkemizde ilk defa olmak üzere federasyon çatısı altında çocuk kulübü de yer alacak. Osman Yılmaz, genciyle, yaşlısıyla, öğrencisiyle, iş insanıyla her kesimden insanın temsil edileceği ve sıcak bir atmosferde buluşacağı federasyonun tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diledi.